Korábban már összeszedtük a legdrágább játékokat, már azokra sem lehetett egyértelműen kijelenteni, hogy mind ízlésesek. Most azonban olyan játékok következnek, melyek egytől egyig bizarrok, de legalábbis zavarba ejtők.

Talán vannak, akik emlékeznék még arra, amikor a Pee-wee Herman nevű komikus figurát alakító színészt, Paul Reubenset 1991-ben letartóztatták Floridában, amiért nyilvánosan maszturbált egy pornómoziban. A letartóztatás után néhány évvel dobták piacra a Pee-wee Herman játékbabát gyerekeknek: a baba nem sikerült a legszebbre (hosszú ujjak, rosszul szabott ruha, igénytelen kidolgozás), de az igazi rejtély inkább az, hogy a Reubenst mintázó babát a fenti előzmények után mégis melyik szülő vinné haza a gyerekének?

Az előző kérdésre lehet a válasz: talán azok, akik a rúdtáncot gyakoroltató készlettel lepik meg tíz év alatti kislányukat.

A kisebb gyerekek általában szívesebben játszanak szülő-gyerek szerepjátékokat, mint készülnek a rúdtáncos karrierjükre. A skót Deborah King nyilván ezzel az élethű újszülött játékkal kívánt hozzájárulni a valóságosabbnak látszó papás-mamáshoz. A valósághű baba viszont inkább ijesztőnek hat: a kimerevített póz és a meredt, üres szemek alapján akár egy horrorfilm kelléke is lehetne.

Ugyanezt a csoportot célozza meg ez a bármikor éhes baba: a csomagolás szövege szerint senkinek sem kell megvárnia, míg megnőnek a mellei, sokkal előbb kipróbálhatja a szoptatást. A babához egy felcsatolható felső is jár: a szoptatási élményre vágyó gyerekeknek a mellbimbókat jelző virágokhoz kell illeszteniük a babát, ami ezután elkezd szopni. Kiegészítőként fejőgép is vásárolható a baba mellé.

A Dóra mesék már nálunk is hódítanak, az okos kislány, aki egy-egy érdekes kérdésre keresi a választ, életnagyságban is beszerezhető, de egy érdekes alakú játék formájában is hazavihető...

A klasszikus La Fontaine-mese, A teknős és a nyúl ihlette ezt a hintalovat. Nemcsak méregdrága (4000$), a kompozíciója is sajátos - de legalább kézzel faragták és festették.

Az akciófigura-kínálat sem ismer határokat: Japánból indult hódító útjára, hogy a hiú gyerekek saját másukkal játszhatnak. Csak be kell küldeni a gyerek fotóját, majd várni a csomagot, melyben megérkezik tulajdonosának plasztik mása. Ennek egy visszafogottabb, ugyanakkor valamivel bizarrabb változata, amikor a megrendelő válogathatja össze az arcformákból, szemekből, hajakból a másolni kívánt gyerekhez leginkább hasonlítót.

Az akciófigurák általában szuperhősöket, rajzfilmfigurákat mintáznak, de azon sem igen lehet meglepődni, amikor híres sztárokat adnak ki játékként (például Michael Jacksont vagy Marilyn Monroe-t). A jó ízlés vagy az abszurd határát azonban már súrolhatja a náci egyenruhájából kihámozható, így szabadon öltöztethető Hitler, a szivar kiegészítővel csomagolt Sigmund Freud vagy éppen az AK-47-es Kalasnyikovval ellátott, Jedi-szerelésű Mindenható Isten akciófigura.

 

Források: http://listverse.com/, http://www.canadianparents.com/